Tanie wypożyczenie samochodu Kraków, Chorzów, Warszawa.

Wynajem krótkoterminowy

WYNAJEM KRÓTKOTERMINOWY - jest pierwszą usługą, która przychodzi nam do głowy, kiedy pomyślimy o wypożyczalni samochodów. Faktycznie jest to w ujęciu ilościowym najczęściej spotykany produkt w każdej wypożyczalni. Kogo powinien najbardziej zainteresować wynajem krótkoterminowy? Dużo tu zależy od rodzaju samochodu. Już sama nazwa sugeruje, że jest to wynajem samochodu na czas raczej nie przekraczający 30 dni, dlatego usługą zainteresowane są osoby lub firmy, które wiedzą, że będą potrzebowały samochodu przez niewielki, z góry znany czasu.

Samochody osobowe i z segmentu premium

W większości przypadków z wynajmu krótkookresowego korzystają osoby przyjeżdżające do danego miasta innym środkiem lokomocji (pociągiem lub samolotem) i pozostające w danym mieście przez kilka dni. Często wiąże się to z podstawieniem samochodu na lotnisko. Innym typowym wykorzystaniem wynajmu krótkoterminowego w przypadku samochodów osobowych jest weekendowy wyjazd z rodziną lub znajomymi, chęć przetestowania samochodu przed zakupem identycznego, czy zapewnienie sobie na kilka dni samochodu zastępczego.

Busy 9-⁠cio osobowe

W przypadku 9-⁠cio osobowych busów najczęściej mamy do czynienia z typowo wakacyjnym wynajmem w celu wyjazdu na wakacje (lub zimowe ferie) większą ekipą. Jest to alternatywa dla podróży dwoma, a czasem trzema samochodami osobowymi. Ograniczamy dzięki temu wydatki paliwowe, opłaty za autostrady, a podróż w szerszym gronie jest po prostu weselsza. Innym typowym powodem dla wynajmu krótkookresowego busa jest obsługa zorganizowanych imprez, zarówno firmowych (konferencje, spotkania integracyjne itp.), jak i prywatnych (wesela, pogrzeby itp.).

Samochody dostawcze

Samochód dostawczy wynajmowany w okresie krótkoterminowym jest najczęściej odpowiedzią na rodzące się sporadycznie zapotrzebowanie na przewóz większej ilości towaru i to zarówno wśród firm, jak i osób prywatnych. Najbardziej oczywistym przykładem może być przeprowadzka do innego mieszkania lub biura. Wynajem samochodu dostawczego w takiej sytuacji jest kilkukrotnie tańszy od wynajmu firmy przeprowadzkowej, ale oczywiście powodów do wynajmu krótkoterminowego samochodu dostawczego może być dużo więcej. Każdy z nas miał już z pewnością sytuację, kiedy możliwości transportowe jego własnego auta były niewystarczające do jego chwilowych potrzeb. Nie każdy ma wtedy w pobliżu znajomego z odpowiednim autem i dla takich między innymi ludzi powstała oferta wynajmu samochodów dostawczych.