Wynajem krótkoterminowy

WYNAJEM KRÓTKOTERMINOWY - jest pierwszą usługą, która przychodzi nam do głowy, kiedy pomyślimy o wypożyczalni samochodów. Faktycznie jest to w ujęciu ilościowym najczęściej spotykany produkt w każdej wypożyczalni. Kogo powinien najbardziej zainteresować wynajem krótkoterminowy? Dużo tu zależy od rodzaju samochodu. Już sama nazwa sugeruje, że jest to wynajem samochodu na czas raczej nie przekraczający 30 dni, dlatego usługą zainteresowane są osoby lub firmy, które wiedzą, że będą potrzebowały samochodu przez niewielki, z góry znany czasu.

Samochody osobowe i z segmentu premium

W większości przypadków z wynajmu krótkookresowego korzystają osoby przyjeżdżające do danego miasta innym środkiem lokomocji (pociągiem lub samolotem) i pozostające w danym mieście przez kilka dni. Często wiąże się to z podstawieniem samochodu na lotnisko. Innym typowym wykorzystaniem wynajmu krótkoterminowego w przypadku samochodów osobowych jest weekendowy wyjazd z rodziną lub znajomymi, chęć przetestowania samochodu przed zakupem identycznego, czy zapewnienie sobie na kilka dni samochodu zastępczego.

Busy 9-⁠cio osobowe

W przypadku 9-⁠cio osobowych busów najczęściej mamy do czynienia z typowo wakacyjnym wynajmem w celu wyjazdu na wakacje (lub zimowe ferie) większą ekipą. Jest to alternatywa dla podróży dwoma, a czasem trzema samochodami osobowymi. Ograniczamy dzięki temu wydatki paliwowe, opłaty za autostrady, a podróż w szerszym gronie jest po prostu weselsza. Innym typowym powodem dla wynajmu krótkookresowego busa jest obsługa zorganizowanych imprez, zarówno firmowych (konferencje, spotkania integracyjne itp.), jak i prywatnych (wesela, pogrzeby itp.).